עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
חיפוש
נושאים
עמודים מובילים באתר

משבר זוגיות במערכת היחסים

01/01/2018 09:22
תמיר מסאס
אהבה, זוגיות

הסטטיסטיקה קובעת כי בישראל כל זוג שלישי מתגרש. לרוב מקרים אלה נובעים ממשבר זוגיות במערכת היחסים בין הבעל לאישה. הסיבות למשבר הזוגיות נובעות מסיבות רבות ולא תמיד ניתן לגשר על הפערים הן בחשיבה והן בהרגשה, דבר שמביא למשבר זוגיות עמוק במערכת היחסים ויכול להוביל לפירוד בין בני הזוג.

 

את הסיפור שלי בחרתי לשתף בבלוג מתוך כוונה להביא למודעות רחבה, כי ניתן לשקם משבר זוגיות במערכת היחסים בגישות נינוחות ובדרך אחרת.


" אני נשואה כבר 27 שנה לבעלי. ילדינו גדלו לתפארת ובביתנו תמיד שרתה אווירה טובה. מצבנו הכלכלי איתן ולא נחסך מאתנו דבר.

 

עם זאת, ב-7 שנים האחרונות, לנישואינו, הרגשתי כי תדירות קיום יחסי המין שלי ושל בעלי פחתה משמעותית עד שהפסקנו לקיים יחסי מין בכלל. הרגשתי שאני מפסיקה לאהוב אותו ואפילו דוחה את המגע אתו. באחת הפעמים ששוחחנו על כך, התוודתי בפניו ואמרתי כי אני לא רוצה יותר בזוגיות הזו ומבקשת להתגרש.

 

בעלי ניסה להניע אותי מהמחשבות ואף ביקש ללכת לייעוץ זוגי. לא עזרו כל הניסיונות, נשארתי דבקה בדעתי לבצע את השינוי בחיים. אכן משבר הזוגיות במערכת היחסים שלי, הטריד אותי ורצוני היה פשוט להתגרש. שיתפתי את חברתי הטובה שעברה משבר זוגיות דומה והיא הציע לי לבוא אתה לקורס בו אוכל ללמוד דרך חדשה של תפיסת החיים ולעשות את השינוי בדרך אחרת ומיוחדת.

 

הגעתי למפגש במרכז הזן Become One בהדרכתו של תמיר מסאס לשעבר נזיר זן בודהיסטי ומנחה קבוצות ויחידים. המפגש עימו, שינה לי באחת את תפיסתי את החיים. מהר מאד הבנתי את מצבי הנוכחי, סיגלתי לעצמי כלים ודרך חדשה של התמודדות עם משבר הזוגיות במערכת היחסים עם בעלי. בדרך מכוונת של שקט ושלווה, חופש ואהבה, התחלתי לתרגל זאת בקורס ובבית במקביל. אט אט הרגשתי בשינוי, שיתפתי את בעלי ואף לקחתי אותו איתי למפגשים. כיום אנחנו כבר שנתיים אחרי. ואין ספק שהשלום השלווה והשקט חזר לביתנו ובעיקר האהבה שבה לפרוח."

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: